Ta strona używa mechanizmu ciasteczek (cookie). Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem
Przełącz język na polski Przełącz język na angielski Przełącz język na czeski Przełącz język na słowacki Przełącz język na niemiecki
Z pełną odpowiedzialnością informujemy iż produkujemy najlepsze zbiorniki poliestrowe (cena - jakość) spośród dostępnych na terenie EU i nie tylko...Zasada działania oczyszczalni biologicznej

Budowa BIO HERO

Oczyszczalnie ścieków BIO HERO są to biologiczne oczyszczalnie ścieków. Podstawową różnicą między oczyszczalnią biologiczną a tradycyjną - drenażową, jest to że cały proces oczyszczania ścieku w oczyszczalni biologicznej jest zamknięty w obrębie urządzenia. Oczyszczalnia drenażowa dla prawidłowego działania oprócz osadnika, wymaga także systemu drenażu rozsączającego. Dzięki temu że oczyszczalnie biologiczne są bardziej efektywne, oczyszczoną wodę można wykorzystywać w celach gospodarczych, np. do podlewania trawnika, odprowadzić do wód powierzchniowych, rowów melioracyjnych, strumyków, rzek lub bezpośrednio do gruntu za pomocą prostej studni chłonnej.

Oczyszczalnie BIO HERO to oczyszczalnie hybrydowe, tzn. że łączą w sobie dwie metody oczyszczania. Pierwszą i podstawową jest osad czynny, drugą złoże biologiczne stanowiące dodatkową powierzchnię pod rozwój bakterii tlenowych jak i beztlenowych biorących udział w procesie oczyszczania. Wyposażenie oczyszczalni w złoże biologicze o odpowiednio dużej powierzchni zapewnia większą ilość bakterii, dużą przepustowość dobową oraz większą odporność na nierównomierność dopływu ścieków, przerwy w dostawie prądu jak i przerwy w użytkowaniu, mogące dochodzić do kilku tygodni (przy włączonej dmuchawie).

Podstawowa, najmniejsza oczyszczalnia przydomowa BIO HERO składa się z trójkomorowego reaktora o pojemności 2000L. Zbiornik wykonany jest z wytrzymałego polietylenu i posiada kształt przypominający budowę granatu. Ściany zbiornika o grubości 20mm są podówjnie żebrowane, od zewnątrz i od środka co zapewnia stabilność konstrukcji w każdych warunkach gruntowych bez użycia betonu lub konieczności kotwiczenia. Przegrody a w zasadzie kurtyny tworzące komory wewnątrz zbiornika wykonane są z elastycznego tworzywa dzięki czemu parcujący grunt, lub odkszałcenia ściany zbiornika powstałe wskutek wód gruntowych nie powodują pęknięć przegród - podstawowy problem oczyszczalni wykonanych z płyt polipropylenowych.

Prosta i przemyślana budowa naszych oczyszczalni jak również zastosowane urządzenia peryferyjne zapewniają długą i bezawaryjną pracę. We wszystkich zestawach oczyszczalni BIO HERO korzystamy w japońskich dmuchaw NITTO KOHKI, gwarantujących najwyższą jakość.

W skład podstawowej oczyszczalni wchodzą:

- trójkomorowy reaktor o poj. 2000L
- komin włazowy z zakręcaną szczelnie pokrywą
- komplet przejściówek gwintowanych do podłączenia kominka wentylacyjnego oraz węża dmuchawy
- dmuchawa 40W NITTO KOHKI
- elastyczne połączenia rur kanalizacyjnych, chroniące przed osiadaniem gruntu po montażu
- komplet dokumentów

EKO-SUM
ul. Myszkowska 45a
42-310 Żarki


tel. 34 344 15 15


tel. 34 344 66 03
tel. 888 128 128
tel. 512 243 500
tel. 888 212 616


Wielki konkurs!

26-06-2013

Z dniem 09-07-2013 rusza wielki konkurs. Klienci którzy dokonają zakupu dowolnego zbiornika lub oczyszczalni dostaną możliwość wzięcia udziału w konkursie i wygrania nowego Citroena C1!


Sygnalizatory gratis

26-06-2013

Wskaźniki poziomu marki HPD o wartości 300zł od dn. 26-06-2013 są standardowym wyposażeniem każdego zbiornika bezodpływowego (szambo lub deszczówka).


Nowe opinie

24-06-2013

W ciągu najbliższego tygodnia opublikujemy wszystkie nadesłane opinie od naszych klientów. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wyrazy uznania i nadesłane fotografie.


Nowa wersja strony

24-03-2012

Obecna wersja naszej witryny internetowej istnieje od 24 marca 2012r. Prosimy o cierpliwość ponieważ niektóre funkcje lub pliki do pobrania mogą być jeszcze niedostępne.Artykuły tematyczne

W trakcie przygotowania poradniki kupującego przydomową oczyszczalnię ścieków lub szczelny zbiornik na szambo. Zapraszamy wkrótce.