Ta strona używa mechanizmu ciasteczek (cookie). Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem
Przełącz język na polski Przełącz język na angielski Przełącz język na czeski Przełącz język na słowacki Przełącz język na niemiecki
Z pełną odpowiedzialnością informujemy iż produkujemy najlepsze zbiorniki poliestrowe (cena - jakość) spośród dostępnych na terenie EU i nie tylko...Produkty - zbiorniki na wodę deszczową

Zbiorniki na deszczówkę

Deszczówka z prawnego punktu widzenia jest ściekiem, lecz możliwe jest jej ponowne wykorzystanie w określonych celach. Magazynowanie wody deszczowej i używanie jej w gospodarstwie staje się coraz popularniejsze w społeczeństwie. Większa świadomość na temat zasobów naturalnych sprawia, że stale zwiększa się liczba osób zdecydowanych na dbanie o ekologię w taki właśnie sposób. W odpowiedzi na potrzeby z tym związane, oferujemy Państwu wysokiej jakości zbiorniki na deszczówkę.

Zmagazynowane zasoby odpowiednio oczyszczonej wody deszczowej są wykorzystywane do podlewania ogrodu, mycia aut czy spłukiwania toalety. Deszczówki można używać również do prania, jednak to wymaga zaprojektowania dodatkowej instalacji, która umożliwi rozprowadzenie wody po gospodarstwie, lecz nie dopuści do zmieszania jej z wodą pitną. Instalacja połączona jest ze zbiornikami na deszczówkę, które są naturalnie uzupełniane podczas każdych opadów. Dzięki temu użytkownik nie tylko dba o środowisko, ale również obniża poziom zużycia wody pitnej, co ma przełożenie na wysokość rachunków za tak istotne medium.

Podstawowymi elementami wchodzącymi w skład instalacji są:


- przewody zewnętrzne doprowadzające do zbiorników na deszczówkę wodę spływającą z dachu lub tarasu
- kosze i filtry wyłapujące zanieczyszczenia
- zbiornik gromadzący wodę zakopany w ziemi lub umieszczony w piwnicy
- przewody wewnętrzne - wykonane podobnie jak instalacja wody pitnej, lecz doprowadzające wodę wyłącznie do pralki, rezerwuaru toalety czy zaworu w ogrodzie
Nasza oferta zbiorników na deszczówkę

Zbiorniki na deszczówkę wyprodukowane przez EKO-SUM wykonane są z laminatu poliestrowo-szklanego i występują w różnych wymiarach oraz pojemnościach. Możliwe jest wyposażenie ich w specjalistyczne filtry zbierające zanieczyszczenia oraz pompę, która ułatwi korzystanie ze zmagazynowanych zasobów. W większości przypadków stosuje się sterowane automatycznie pompy samozasysające, uzupełnione dodatkowo o zabezpieczenia na wypadek ustania przepływu wody. W takiej sytuacji pompy włączają się dopiero w momencie odkręcenia kranu należącego do instalacji wody deszczowej.

Naturalną wodę pochodzącą z opadów atmosferycznych najlepiej zbiera się z dachu domu, lecz możliwy jest także pobór z tarasu czy balkonu. Należy jednak pamiętać, że rodzaj pokrycia ma wpływ na ilość i jakość wody, która ostatecznie znajdzie się w zbiornikach na deszczówkę. Dobrej jakości będzie woda zebrana z dachów krytych dachówką oraz powierzchni szklanych, łupkowych, żwirowych, blaszanych i bitumicznych. Nie wolno korzystać z wody spływającej z dachu pokrytego płytami azbestowo-cementowymi. Z gładkich powierzchni można odzyskać nawet do 90% wody, pozostała część zostanie ponownie włączona do obiegu po wsiąknięciu w podłoże i odparowaniu.


 

Aby zapobiec szybkiemu wyeksploatowaniu pompy i zbytniemu rozbudowaniu instalacji wody deszczowej, kran do poboru deszczówki warto umieścić na parterze domu lub w piwnicy. W takiej sytuacji nie będzie trzeba zbyt wysoko pompować wody zmagazynowanej w zbiornikach na deszczówkę. Nadmiar zasobów można rozprowadzić za pomocą drenażu lub bezpiecznie odprowadzić do kanalizacji.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zbiorników na deszczówkę. Zapewniamy transport na terenie całego kraju, na każdy produkt udzielamy także 10-letniej gwarancji.

 


EKO-SUM
ul. Myszkowska 45a
42-310 Żarki


tel. 34 344 15 15


tel. 34 344 66 03
tel. 888 128 128
tel. 512 243 500
tel. 888 212 616


Zmiana cen

10-05-2015

W użyciu nowy cennik i zasady sprzedaży.


Aktualizacja strony

10-05-2015

Aktualizacja treści witryny internetowej. W przygotowaniu publikacja nowych opinii klientów oraz mapka ogólnopolska przedstawiająca nasze realizacje z roku 2013 i 2014.


Nowe BIO HERO

05-01-2015

Na początku roku oczyszczalnie BIO HERO przeszły modernizację. Nowy model nosi oznaczenie BIO HERO II. Zmiany dotyczą budowy wewnętrznej i zapewniają lepszą i bardziej komfortową pracę oczyszczalni.


Montaż i serwis

01-07-2014

Szanowni Państwo! Prowadzimy usługi montażu i serwisu przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie całego kraju. Nasz cennik obejmuje koszty dojazdu. Zapraszamy do wyceny.


Konkurs rozstrzygnięty!

30-01-2014

Gratulujemy Panu Mariuszowi z Szamotuł.Artykuły tematyczne

W trakcie przygotowania poradniki kupującego przydomową oczyszczalnię ścieków lub szczelny zbiornik na szambo. Zapraszamy wkrótce.