Ta strona używa mechanizmu ciasteczek (cookie). Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem
Przełącz język na polski Przełącz język na angielski Przełącz język na czeski Przełącz język na słowacki Przełącz język na niemiecki
Z pełną odpowiedzialnością informujemy iż produkujemy najlepsze zbiorniki poliestrowe (cena - jakość) spośród dostępnych na terenie EU i nie tylko...Produkty - szczelne szamba plastikowe

Od lipca 2014r w sprzedaży nowe zbiorniki TITANIUM

Z przyjemnością informujemy że od lipca 2014r posiadamy w sprzedaży nowe zbiorniki poliestrowe serii TITANIUM. Jest to zupełnie nowa konstrukcja na rynku, do czterech ray bardziej wytrzymała mechanicznie od zbiorników starego typu.

Nowe zbiorniki swoją wysoką jakość zawdzięczają użytej technologii, oraz nowym materiałom niestosowanym dotychczas.

Podczas testów prototypowy zbiornik serii TITANIUM przez rok był zakopany w podmokłym terenie, z przykryciem ziemi wynoszącym 2m! Trzeba przy tym zaznaczyć że testowany zbiornik nie był zalany wodą! 2m nasypu to prawie 3 razy więcej niż zalecają najlepsi producenci szamb betonowych!

Czym nasze zbiorniki odróżniają się od konkurencji?


Na rynku jest wiele firm produkujących zbiorniki poliestrowe, jednak żadna z nich nie posiada naszej technnologii, i nigdy jej nie zdobędzie ponieważ zarówno wzór przemysłowy jak i linia produkcyjna są objęte ochroną patentową.

Cechy charakterystyczne nowego produktu:

- brak łączeń w postaci wystających rantów
- brak skręcania śrubami
- monolityczność korpusu zbiornika
- właz o śr. 600mm z solidnej rury dwuściennej, montowany na uszczelkę
- falowana asymetrycznie powierzchnia płaszcza zbornika


Wszystkie powyższe cechy gwarantują Państwu że zakup zbiornika serii TITANIUM będzie najtrafniejszym wyborem gdy szukacie szczelnego zbiornika z przeznaczeniem na szambo, deszczówkę czy ścieki produkcyjne.

Jednocześnie informujemy że stare zbiorniki (zielone, z rantem), o średnicy 150cm i 160cm zostały wycofane z produkcji. Natomiast stare zbiorniki o średnicy 140cm będziemy nadal produkować na zamówienie w pojemnościach od 2 do 5 m3.


Opis dotyczący zbiorników starego typu:

Mimo że sieć kanalizacyjna z roku na rok jest rozbudowywana, wciąż wiele gospodarstw domowych leży na terenach nieskanalizowanych. Dla ich mieszkańców często jedynym dostępnym sposobem odprowadzenia ścieków jest przydomowe szambo, zwlaszcza gdy brak warunków do montażu przydomowej oczyszczalni.

Ścieki z bezodpływowego zbiornika nie mogą przedostawać się do gruntu i wód gruntowych. Dlatego zbiornik musi być szczelny. Jeśli jest wykonany z tworzywa, można być o to spokojnym. Niepotrzebne jest dodatkowe uszczelnianie na miejscu montażu.

Do budowy zbiorników wykorzystuje się żywice poliestrowe, tak zwane laminaty, zbrojone włóknem szklanym. Ich zaletą jest nieduży ciężar (zwłaszcza w porównaniu z betonowymi zbiornikami). Zależnie od pojemności ważą od 80 kg więc są lekkie. Łatwo je transportować i montować - zbiornik można więc posadowić nawet w miejscu, do którego nie dotrze samochód czy tym bardziej dźwig.

Laminat poliestrowo-szklany to materiał trwały i odporny na korozję, dzięki czemu zbiorniki nie wchodzą w reakcje z otoczeniem. Szamba z tworzywa mają jeszcze jedną ważną zaletę. Gdy przestają być potrzebne (bo do działki zostanie doprowadzona kanalizacja), nie trzeba ich wyrzucać. Można je odstąpić innemu użytkownikowi, zbierać w nich deszczówkę (po oczyszczeniu zbiornika), wykorzystać jako osadnik w przydomowej oczyszczalni ścieków.

Przyjmuje się, że całkowite zużycie wody w ciągu dnia przez jednego domownika wynosi około 150 l. Dlatego pojemność zbiornika dla czteroosobowej rodziny powinna wynosić około 8 m3. Jeśli ścieki będzie się wywozić częściej, zbiornik może być mniejszy. Pojemność zbiornika jest orientacyjna. Warto kupić zbiornik o wielkości dostosowanej do pojemności wozów asenizacyjnych, jakimi dysponuje lokalne przedsiębiorstwo zajmujące się wywozem płynnych nieczystości. Takie rozwiązanie będzie dla obu stron najlepsze pod względem wygody i kosztów.

Zbiorniki z laminatu poliestrowo-szklanego dzięki temu że są lekkie można zamontować samodzielnie. Na te zbiorniki udzielamy 10 lat gwarancji gdyż są praktycznie niezniszczalne. Przy zakupie dostaje się instrukcję montażu.
Montaż zbiornika przez profesjonalistów jest także możliwy za dodatkową opłatą.

TRANSPORT NA TERENIE CAŁEGO KRAJU! Do naszych produktów oferujemy własny transport w cenie zakupu!


EKO-SUM
ul. Myszkowska 45a
42-310 Żarki


tel. 34 344 15 15


tel. 34 344 66 03
tel. 888 128 128
tel. 512 243 500
tel. 888 212 616


Zmiana cen

10-05-2015

W użyciu nowy cennik i zasady sprzedaży.


Aktualizacja strony

10-05-2015

Aktualizacja treści witryny internetowej. W przygotowaniu publikacja nowych opinii klientów oraz mapka ogólnopolska przedstawiająca nasze realizacje z roku 2013 i 2014.


Nowe BIO HERO

05-01-2015

Na początku roku oczyszczalnie BIO HERO przeszły modernizację. Nowy model nosi oznaczenie BIO HERO II. Zmiany dotyczą budowy wewnętrznej i zapewniają lepszą i bardziej komfortową pracę oczyszczalni.


Montaż i serwis

01-07-2014

Szanowni Państwo! Prowadzimy usługi montażu i serwisu przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie całego kraju. Nasz cennik obejmuje koszty dojazdu. Zapraszamy do wyceny.


Konkurs rozstrzygnięty!

30-01-2014

Gratulujemy Panu Mariuszowi z Szamotuł.Artykuły tematyczne

W trakcie przygotowania poradniki kupującego przydomową oczyszczalnię ścieków lub szczelny zbiornik na szambo. Zapraszamy wkrótce.